Ko ni Ronalda, Juventus rešuje mladi Kean

Serie A 30. Mar 201920:06 > 20:08
Tullio M. Puglia/Getty Images

Nogometaši Juventusa so v 29. krogu Serie A z minimalnih 1:0 odpravili Empoli. Edini zadetek za staro-damo, ki je nastopila brez poškodovanega Cristiana Ronalda, je dosegel vzhajajoči zvezdnik Moise Kean. Boleč poraz Milana.

Empoli je dolgo časa grozil v Torinu, zmago pa je domačim v 72. minuti po podaji Maria Mandžukića zagotovil Moise Kean.

Akcijo za edini zadetek Juventusa je začel rezervist Leonardo Spinazzola, ki je poslal dolgo žogo na hrvaškega napadalca, slednji pa je okroglo usnje le še podaljšal do Keana, ki ni imel težkega dela, da zaključi akcijo.

Kean je v igro prišel zgolj tri minute pred zadetkom.

Najlepšo priložnost za Empoli je v 20. minuti zapravil Rade Krunić.

Stara-dama ima na vrhu lestvice 78 točk, 18 več od Napolija, ki ima tekmo manj, medtem ko je Empoli na 17. mestu, tik nad cono izpada s 25 točkami.

Milan je po porazu na mestnem derbiju proti Interju klonil drugič zapored. Za nekdanje evropske prvake je bil usodna Sampdoria. Gostje so se edinega zadetka veselili že v prvi minuti, ko je zahvaljujoč veliki napaki vratarja Gianluigija Donnarumme zadel Gregoire Defrel.