Napoli z odlično predstavo odpihnil Romo

Serie A 31. Mar 201916:55 > 16:57
Francesco Pecoraro, Getty Images Sport

Nedeljski derbi 29. kroga Serie A je postregel z obračunom med Napolijem in Romo. Sinjemodri so slavili s 4:1, do zmage pa je prišel še SPAL. Obračun med Fiorentino in Torinom se je končal z remijem.

Nogometaši Napolija so na gostovanju v italijanski prestolnici slavili s 4:1. Za ekipo Carla Ancelottija je to 19. zmaga v tej sezoni, Roma pa je doživela osmi poraz in drugega zaporednega.

Napoli je povedel po vsega dveh minutah igre, ko je bil natančen Arkadiusz Milik. Po pol ure igre, bi lahko Verdi poskrbel za povišanje vodstva, a je bil na pravem mestu vratar Rome. Gostitelji so nato zapretili prek Perottija, ki je za izenačenje poskrbel šele v četrti minuti sodniškega dodatka, ko je izkoristil enajstmetrovko.

Napoli je nato v drugi polčas krenil zelo odločno in v 50. ter 55. minuti prišel do dveh zadetkov. Najprej je zadel Mertens, nato pa še Verdi. Roma se ni več pobrala, končni rezultat pa je v 81. minuti postavil Younes.

SPAL je Frosinone premagal z golom Vicarija v 13. minuti, Fiorentina in Torino pa sta remizirala z 1:1.