Serie A 20. Nov 201618:59 > 19:06

Josip Iličić je dolgo časa čakal na prvi letošnji zadetek v Serie A, potem pa zabil kar dva za zmago Fiorentine proti Empoliju s 4:0. Do zmage tudi Jasmin Kurtić z Atalanto proti Romi, vodilni Juventus slavil že v soboto proti Pescari.

Mrežo Empolija je v 27. minuti prvi zatresel Fernando Bernardeschi, Josip Iličić pa je letošnji prvi prvenstveni zadetek zadel v 47. minuti, ko je izkoristi najstrožjo kazen po prekršku nad Milanom Badljem. V 61. minuti se je med strelce znova vpisal Bernardeschi, končni izid pa je šest minut kasneje z lepim zadetkom z roba kazenskega prostora postavil slovenski reprezentant (igral je do 68. minute). Vijoličaste v četrtek v Evropski ligi čaka domači obračun s PAOK-om (ob 18:45 v živo na SK 2).

Že petič zapored se je zmage veselila Atalanta. Jasmin Kurtič in soigralci so pred domačimi gledalci z 2:1 odpravili drugouvrščeno Romo in trenutno držijo četrto mesto na lestvici. Kurtić je igral do 58. minute.

Vodilni Juventus je že v soboto brez večjih težav odpravil Pescaro s 3:0 in ima na vrhu lestvice že sedem točk prednosti.