Izjemen milanski derbi ni prinesel zmagovalca

Serie A 20. Nov 201622:39 > 22:51
Getty Images/Valerio Pennicino

V 13. krogu Serie A so bile vse oči uprte v veliki milanski derbi, ki je tokrat zares navdušil. Tekma se je končala z neodločenim rezultatom, tekma pa je, poleg odličnega navijaškega vzdušja, poskrbela za fantastično nogometno predstavo, obilo lepih potez in dramatičen zaključek.

Domačin je bil tokrat Milan, čigar navijači so se pred tekmo na spektakularen način poklonili nekdanjemu lastniku kluba Silviu Berlusconiju, ki je klub vodil polnih 30 let.

Getty Images/Valerio Pennicino

Prvi polčas je sicer minil v znamenju igre med obema kazenskima prostoroma, v kateri veliko priložnosti gledalci niso videli. Vse do 42. minute, ko je Bonaventura lepo našel Susa, španec pa je elegantno zaključil in poskrbel za eksplozijo med domačimi navijači.

Drugi polčas se je začel izjemno, predvsem po zaslugi prerojenega Interja. V osmi minuti nadaljevanja je na sceno stopil Antonio Candreva in z odličnim udarcem svoji ekipi prinesel izenačenje. Donnarumma je bil brez moči.

Pet minut kasneje pa novo vodstvo za Rossonere. Spet je na sceno stopil Suso, se poigral z obrambo Interja in še drugič na tekmi premagal Samirja Handanovića.

V zaključku tekme je Inter pritisnil in pospešeno iskal izenačujoči zadetek ter vsaj točko na tekmi proti velikemu rivalu. Ko je že vse izgledalo, da bo Milan po Juventusu prišel še do enega velikega skalpa, je Inter izenačil prek Ivana Perišića. Po akciji s kota se je Hrvat najbolje znašel v nasprotnikovem kazenskem prostoru in svoji ekipi prinesel pomembno točko.