Allegri pripravljen na nov scudetto: To bo izjemen dan

Serie A 12. Apr 201912:41 > 12:42
Emilio Andreoli/Getty Images

Juventus bi si lahko na sobotni tekmi s SPAL-om že zagotovil nov naslov v Serie A. Trener stare dame Massimilano Allegri je razkril, da bo Juve obračun odigral brez Cristiana Ronalda. Za serijske italijanske prvake bo to že osmi zaporedni scudetto.

Za slavje aktualnih prvakov bo sicer zadostovala že točka, ki bi stari dami zagotovila 35. naslov v Serie A.

Soboto bi lahko bila izreden dan. Slavje bo zasluženo, saj je osmi zaporedni scudetto zares nekaj posebnega,” pred tekmo razlaga Massimiliano Allegri.

V Ferrari sicer igrajo dober nogomet, čuti se, da je to klub z močno zgodovino. Na zadnjih dveh domačih tekmah so zmagali, zato nas čaka težka naloga. A prepričan sem, da bomo našli način, s katerim bomo prišli do vseh točk, in uspešno zaključili prvenstvo,” dodaja trener Juventusa.

Staro damo med tednom čaka povratni obračun četrtfinala lige prvakov z Ajaxom, zato bo Allegri nekaterim igralcem prve ekipe namenil počitek.

Odločil se bom po zadnjem treningu. Nekateri igralci potrebujejo odmor, zato bodo priložnost dobili mlajši člani ekipe. V mislih moramo imeti tudi povratno tekmo v ligi prvakov. Nobenega smisla ni, da bi tvegali s Cristianom. To velja tudi za igralce, ki so bili na delu med reprezentančnim premorom,” je za konec povedal Allegri.

Tekma med SPAL-om in Juventusom je na sporedu v soboto ob 15. uri. Za klub iz Ferrare igra tudi slovenski reprezentant Jasmin Kurtić, ki bo proti serijskim prvakom zagotovo zelo motiviran.