Getty Images/Stuart Franklin

13.04.2019 | 21.17

SPAL z domačo zmago prestavil slavje Juventusa

Nogometaši SPAL-a iz Ferrare so na tekmi 32. kroga pripravili presenečenje in z 2:1 premagali Juventus, ki bi lahko v soboto že z remijem predčasno slavil osmi zaporedni scudetto.

Masimilijano Alegri

Getty image/Tulio M. Puglia

Serijski italijanski prvaki so tekmo v Ferrari začeli z močno premešano postavo. Trener Massimilano Allegri je pred povratnim obračunom četrtfinala lige prvakov z Ajaxom odpočil številne člane udarne enajsterice. Oddih je namenil tudi Cristianu Ronaldu, brez katerega Juventusu ni uspelo potrditi naslova že ob prvi priložnosti.

Juve si je sicer v prvem polčasu z golom Moisa Kena v 30. minuti priigral prednost, ki pa na koncu ni bila dovolj niti za točko. 19-letni napadalec je sicer z golom nadaljeval z izjemno serijo. To je že šesta zaporedna tekma, na kateri je dosegel zadetek.

Gostitelji so preobrat najavili v uvodnih minutah drugega polčasa. V 49. minuti je izenačil Bonifazi, za zmago pa je v 74. minuti poskrbel kapetan Floccari.

Stara dama ima pred drugim Napolijem ob tekmi več kar 20 točk naskoka, kar pomeni, da bo lahko naslov potrdila že v naslednjem krogu. SPAL s 35 točkami drži 13. mesto.

Jasmin Kurtić je tekmo izpustil zaradi poškodbe.