Branilec Juventusa Andrea Barzagli napovedal slovo!

Serie A 13. Apr 201919:31 > 19:42
Photo by Claudio Villa/Getty Images

Branilec Juventusa Andrea Barzagli se je odločil, da je letos njegova zadnja sezona v vlogi profesionalnega nogometaša.

Zelo izkušeni branilec je v letošnji sezoni odigral samo 8 tekem za črno-bele v vseh tekmovanjih. V preteklih letih si nismo mogli zamisliti obrambe stare dame brez Andree Barzaglia, še posebej, ko je Juventus igral s tremi osrednjimi branilci. Trojka Bonucci-Chiellini-Barzagli je bila najboljša v Italiji in ena boljših tudi na svetu.

38-letnik je imel v zadnjem obdobju veliko težav s poškodbami, zato je postopoma tudi izgubljal mesto v začetni enajsterici, sedaj v že zelo poznih nogometnih letih pa se je odločil za upokojitev.

V svoji karieri je igral za Piacenzo, Ascoli, Chievo, Palermo, Wolfsburg, od leta 2011 pa je bil član Juventusa s katerim je osvojil sedem naslovov italijanskih prvakov, štirikrat pokal in superpokal Italije. Z Wolfsburgom je postal tudi prvak Budeslige leta 2009, z reprezentanco Italije pa je osvojil tudi naslov svetovnega prvaka. Edina lovorika, ki mu manjka je naslov v Ligi prvakov, do katerega pa bo poizkušal priti v letošnji sezoni.