Getty Images/Marco Rosi

15.05.2019 | 22.57

SMS junak Rimljanov, Lazio ugnal Iličićevo Atalanto

Nogometaši Lazia so v Rimu v finalu pokala z 2:0 ugnali Atalanto. Junak tekme je bil srbski reprezentant Sergej Milinković-Savić, ki je v 82. minuti dosegel prvi gol za Lazio. Josip Iličić je v dresu Atalante odigral 90 minut.

Sergej Milinković-Savić

Paolo Bruno/Getty Images for Lega Serie A

Atalanta je zaradi sijajne forme v zadnjih mesecih bila v vlogi favorita, a dobre igre v večjem delu tekme ni znala okronati z zadetkom. Lazio je sicer navdušil z eno izmed boljši predstavv tej sezoni in s pomočjo podpore svojih navijačev prišel do lovorike na domačem stadionu. V prvem delu so nogometaši Lazia imeli nekaj več priložnosti, a je bila Atalanta bližje golu, saj je De Roon stresel vratnico, odbito žogo pa je mimo gola poslal Zapata.

Atalanta je v drugem delu zaigrala bolj pogumno, a smo na gol čakali vse do končnice. V 79. minuti je v igro vstopil Milinković-Savić, ki je bil na koncu junak Lazia. Le tri minute zatem je po kotu Rimljanov zadel za 1:0 in vendarle prebil led. Atalanta je nato skušala izničiti prednost, a je vse dvome o zmagovalcu v 90. minuti razblinil Correa, ki je zadel in postavil končni rezultat.

Za Rimljane je to sedmi pokalni naslov in šele tretji v zadnjih 10 letih, ko v Italiji vlada Juventus.