Konec ere: Allegri zapušča Juventus!

Serie A 17. Maj 201913:05 > 13:06
Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Aktualni italijanski prvaki iz Torina so sporočili, da Massimiiano Allegri po koncu sezone zapušča vrste Juventusa.

DJuventus v sporočilu za javnost ni zapisal nobenih podrobnosti, zakaj so vodilni možje kluba sprejeli takšno odločitev. Več bo verjetno jasnega po sobotnem druženju predsednika Andree Agnellija s sedmo silo.

Massimilano Allegri je na klopi Juventusa sedel od leta 2014. Stara-dama je pod njegovim vodstvom osvojila pet naslovo v Serie A, štiri pokalne naslove in dve zmagi v domačem superpokalu. Juventus je ob tem dvakrat igral v finalu Lige prvakov, v katerem je v obeh primerih klonil proti madridskemu Realu.

Allegri je imel pogodbo sklenjeno še za leto dni, vseeno pa se bo pričakovano od kluba poslovil že po letošnji. V Torinu niso skrivali nezadovoljstva, ker se znova ostali brez zmage v Ligi prvakov. Juventus je letos v četrtfinalu presenetljivo izpadel proti Ajaxu.

Kdo bo na klopi zamenjal Allegrija, v tem trenutku še ni znano, italijanski mediji več informacij pričakujejo v prihodnjih dneh.