Serie A: Juventus ustavil pohod Kurtićeve Atalante

Serie A 3. Dec 201622:39 > 22:46
Dino Panato/Getty Images

Nogometaši Juventusa so doma premagali Atalanto v enem od derbijev 15. kroga italijanske Serie A s 3:1 in tako s tekmo več povišali svojo prednost pred Romo in Milano, ki bosta na sceno stopila šele v nedeljo. Atalanta je pred tem na zadnjih devetih tekmah dosegla osem zmag in remi.

Črnobeli so prekinili izjemen niz ekipe iz Bergama, ki je na zadnjih devetih tekmah kar osemkrat zmagala in se na ta način vključila celo v boj za uvrstitev v Ligo prvakov. Stara dama se je s prepričljivo zmago navijačem vsaj delno odkupila za spodrsljaj v prejšnjem krogu, ko je s 3:1 izgubila v Genovi.

Za Juventus je to sicer 13. zaporedna zmaga proti Atalanti, blestel pa je vezist Miralem Pjanić, ki je prispeval podaje za drugi in tretji zadetek domačih; najprej je v 19. minuti tekme lepo zaposlil Danieleja Ruganija, nato v 64. minuti še Maria Mandžukića. Domače je sicer v vodstvo v 15. minuti popeljal Brazilec Alex Sandro.

Strelec tolažilnega zadetka za Atalanto je bil Fruler v 82. minuti.

V nedeljo ob 15. uri je na sporedu veliki mestni derbi med Romo in Laziem.