FOTO: Novi dresi Interja in povratek v leto 89

Serie A 22. Maj 201910:14 > 10:16
Emilio Andreoli, Getty Images Sport

Inter je uradno predstavil nove drese za sezono 2019/2020, na katerih je nekaj podrobnosti iz bogate klubske zgodovine.

Poleg V-izreza, ki je v beli barvi, veliko novost dresov Interja za naslednjo sezono predstavljajo diagonalne črte, ki se nahajajo v predelu dresa, ki je rezerviran za sponzorja, podjetje Pirelli.

“Klub Inter ima zgrajeno identiteto in največji izziv je bil, da se legendarne črte predstavijo na moderen način, a da se istočasno predstavi tudi bogata tradicija kluba iz Milana,” je dejal Pete Hoppins iz podjetja Nike, ki je tudi oblikoval nove drese. Hoppins je v preteklosti sodeloval tudi z angleško nogometno zvezo in zanjo oblikoval drese.

“Spomnili smo se diagonalnih črt, ki so jih igralci nosili na dresih leta 1989, kar nas je pripeljalo do klasičnega dizajna, ki ga je moč opaziti na novih dresih.”

Nove drese bodo nogometaši Interja nosili že na nedeljski tekmi Serie A proti Empoliju, to pa bo tudi zadnja tekma sezone za moštvo iz Milana.