Sarma dobil novega trenerja: Conte nasledil Spallettija

Serie A 31. Maj 20197:58 > 8:03
Warren Little/Getty Images

Antonio Conte se po letu dni premora vrača na trenersko klop. Italijanski strokovnjak bo pri Interju, kjer bo vodil tudi Samirja Handanovića, zamenjal Luciana Spallettija.

Antonio Conte je nazadnje sedel na klopi Chelseaja, v Inter pa prihaja po letu dni premora. Luciano Spalletti je po neverjetnih obrambah Samirja Handanovića klub iz Milana popeljal do četrtega mesta in Lige prvakov, toda ambicije nekdanjih evropskih prvakov so veliko višji. Vodilni možje Interja so prepričani, da bodo s Contejem na klopi sposobni odmevnega dosežka v Evropi, na domačih tleh pa seveda želijo prekiniti primat Juventusa.

Po namigovanjih italijanskih medijev bo Conte od kitajskih lastnikov dobil pošteno “finančno injekcijo”, s katero bo lahko okrepil ekipo in poskušal uresničiti visoko zastavljene cilje.

Začenja se novo poglavje v mojem življenju. Vznemirjen sem. Skozi delo se bom poskušal oddolžiti upravi, da so me izbrali. Poziv Interja sem sprejel, zaradi vsega, kar klub predstavlja, zaradi projekta, ki je v načrtu in ambicij. Zaradi zgodovine te ekipe. Želim, da Inter vrnemo tja, kjer mu je mesto,” je ob prihodu v Inter dejal Conte.

Conte je z odhodom v Inter močno razbesnel navijače Juventusa, pri katerem je bil tako kapetan kot kasneje trener, zanimivo pa je, da niti privrženci Interja niso najbolj navdušeni nad naslednikom Spallettija.