Buffon v pogovorih s Parmo

Serie A 8. Jun 201920:43 > 20:45
Tullio M. Puglia/Getty Images

Italijanski legendarni vratar Gianluigi Buffon, bi se lahko po poročanju „Gazzette dello Sport“ lahko vrnil nazaj v Parmo, kjer je začel svojo nogometno kariero.

41-letni vratar je v sezoni, ki je zanami bil član PSG, vendar je z njim osvojil manj od pričakovanega, samo prvenstveno lovoriko. S Parižani sedaj italijanski vratar ne bo podaljšal pogodbe. Za ekipo iz Parka Princev je zbral 25 nastopov, na 9 tekmah pa je svojo mrežo ohranil nedotaknjeno.

Gianluigi Buffon je bil po nekaterih govoricah blizu odhoda v Barcelono, vendar so Katalonci vse skupaj hitro zanikali. Sedaj pa italijanski časnik „Gazzetta dello Sport“ namiguje, da se bo Buffon po vsej verjetnosti vrnil na začetek k Parmi. Torej v klub kjer je začel svojo bogato nogometno kariero, z debijem leta 1994.

V dresu Parme je vratar, ki v svoji karieri ni osvojil samo Lige prvakov zabeležil 220 nastopov. Leta 2001 se je takrat za rekorden znesek preselil v Juventus, kjer je bil prvi vratar vse do konca sezone 2017/18.