Fonseca uradno novi trener Rome

Serie A 11. Jun 201910:09 > 10:14
Christian Kaspar-Bartke/Bongarts/Getty Images

Paulo Fonseca je pričakovano tudi uradno postal novi trener AS Rome potem ko je tri leta prebil na trenerskem stolčku ukrajinskega velikana Shakhtarja iz Donetska.

Paulo Fonseca je portugalski strokovnjak, ki je v svoji karieri že vodil nekaj nižjerazrednih klubov iz domovine, kasneje pa bil tudi trener dveh velikanov portugalskega nogometa Brage in Porta. Nazadnje je Fonseca sedel na klopi Shakhtarja iz Donetska, s katerim je med letoma 2016 in 2019 osvojil tri naslove ukrajinskega prvaka in dve pokalni lovoriki.

Fonseca zdaj začenja novo poglavje, saj je uradno podpisal dveletno pogodbo z Romo, v pogodbi pa ima tudi opcijo, s katero lahko obe strani sodelovanje podaljšata še za eno dodatno leto.

“Zares sem vesel, da sem postal novi trener Rome. Želel bi se zahvaliti upravi kluba, ki mi je dala priložnost. Sem motiviran in komaj čakam nove izzive in to, dase preselim v Rim, se srečam z navijači in začnem delati. Verjamem, da bomo skupaj storili nekaj posebnega,” je dejal portugalski strokovnjak.