Ponosen na svoje rekorde: Ronaldov zlati seznam

Serie A 15. Jun 201913:20 > 13:21
Tullio M. Puglia/Getty Images

Cristiano Ronaldo je zaključil s svojo prvo sezono v Italiji. Pod celotno sezono pa je tudi sam potegnil črto in bil nad uspehi, ki jih je dosegel več kot zadovoljen.

Cristiano Ronaldo je z Juventusom osvojil naslov v Serie A, bil pa je proglašen tudi za najboljšega igralca sezone v kateri je dosegel 21 zadetkov. Z reprezentanco Portugalske pa je osvojil premierno izvedbo Lige Narodov. Ampak tu še ni konec uspehov, ki jih je Portugalec nanizal v sezoni, ki se je končala.

Kakšna nepozabna sezona! Nove izkušnje, ogromen klub, vznemirljivo mesto, podrti rekordi in trije novi naslovi,” je na svojem Instagram profilu zapisal portugalski zvezdnik.

“Moram se zahvaliti navijačem Juventusa zaradi načina na katerega so me sprejeli. Zelo pomemben del vsake naše zmage ste. Hvala tudi navijačem širom sveta in Portugalcem, ki so pomagali reprezentanci, da ji uspe nov velik podvig.

Osebno ne bom nikoli pozabil določenih momentov in rekordov, ki se jih dosegel v tej sezoni:

– Zmagoviti gol v Superpokalu Italije;
– Naslov prvaka v Serie A, najboljši igralec Serie A in 21 golov
– Lovorika v Ligi narodov in hattrick;
– Prvi igralec, ki je dosegel 100 zmag in 125 golov v ligi prvakov;
– Prvi igralec, ki je osvojil 10 UEFA naslovov;
– Prvi igralec, ki je zadel v finalih svetovnega klubskega prvenstva, evropskega pokala, pokala konfederacij in ligi narodov
– Prvi igralec, ki je zadel na 10 zaporednih finalnih obračunih reprezentance od leta 2004 do 2019

Vidimo se kmalu. Skupaj se bomo borili za nove izjemne uspehe. Računam na vas,” je zapisal eden in edini Cristiano Ronaldo.