Inter odšel v Anglijo po Lukakuja

Serie A 10. Jul 20194:19 > 4:30
Julian Finney/Getty Images

Za napadalca Manchester UnIteda RomeluJa LukakuJa sta zainteresirana italijanska kluba Juventus in Inter Milan, slednji je prvi storil velik korak naprej v boju s staro damo in poslal svoje zastopnike v Anglijo, kjer se bodo sestali z belgijskim nogometašem.

Belgijec Romelu Lukaku je po oceni Manchester Uniteda na tržišču vreden 75 milijonov funtov in klub iz Old Trafforda od Interja ali Juventusa želi denar dobiti v enkratnem plačilu in ne po obrokih.

Milanski klub ima težave, saj je v dirki za belgijskega napadalca tudi Juventus, ni pa jasno, ali bi Lukaku dejansko dobil veliko priložnosti v Torinu, zato italijanski mediji ocenjujejo, da želijo le otežiti delo svojim rivalom, ali pa jih celo odvrniti od nakupa.

Inter je na začetku pogajanj želel, da Lukaku v italijansko modno prestolnico pride kot posojeni nogometaš, a s prihodom novega trenerja Antonia Conteja klub želi postati še bolj resen pri nakupih novih okrepitev, saj želijo delati na dolgi rok.

Lukaku je sicer z Unitedom v Avstraliji, kjer se te dni pripravlja na novo sezono, kot da se na tržišču nil ne dogaja. Belgijec je že izrazil željo, da bi se prestopna saga karseda hitro končala.

Lukaku, ki je lani dosegel 14 zadetkov ima z Unitedom pogodbo do leta 2022.