URADNO: Ramsey v Juventus

Serie A 15. Jul 201916:02 > 16:05
Getty Images

Valižanski nogometaš Aaron Ramsey je v Torinu uradno predstavljen kot nova okrepitev Juventusa. Na tiskovni konferenci je dejal, da je ponosen ker je postal del tako velikega kluba.

Aaron Ramsey je v Torino prispel kot prost igralec, potem ko mu je pogodba z londonskim Arsenalom potekla po koncu lanske sezone.

“Imel sem nekaj drugih ponudb, a ko sem slišal da si me želi Juve, ni bilo nikakršnih možnosti da bi ga zavrnil. Gre za velik klub, enega od največjih na svetu, imam priložnost uresničiti svoje sanje. Normalno, vse skupaj je tudi velik izziv zame, druga država, kultura. Nekaj časa bom verjetno potreboval za aklimatizacijo, ampak verjamem, da bom uspešen. Želim si biti del ekipe, ki bo pisala zgodovino” je izjavil 28-letni vezist.

Valižanski nogometaš je zadolžil dres s št. 8, ki ga je svoj čas nosil Claudio Marchisio.“Osmico sem nosil tudi v Arsenalu, tukaj pa je bila prosta. Vem, da je Claudio tukaj pustil velik pečat, bil je fantastičen igralec in ponosen sem, ker bom nosil njegovo številko.”

V Torinu bo sodeloval z Maurizijem Sarrijem, ki ga pozna iz Premier lige, kjer je Sarri v prejšnji sezoni vodil Chelsea. “Videl sem kakšen stil igre želi. Lahko igram kjerkoli na sredini igrišča, najbolj domače pa se počutim, ko sem box-to-box, ko lahko sodelujem v obrambi in v napadu” je zaključil Aaron Ramsey.

Ramsey je v Arsenalu igral od leta 2008, letos pa je že šesta okrepitev Juventusa. Pred njim so v Torino prispeli Adrien Rabiot, Merih Demiral, Luca Pellegrini, Cristian Romero in Gianluigi Buffon.