URADNO je konec: De Ligt je nogometaš Juventusa

Serie A 18. Jul 20198:53 > 8:53
Getty Image/Michael Steele

Matthijs de Ligt je od danes dalje tudi uradno član Juventusa, s tem se je končala saga o prestopu mladega branilca iz Ajaxa k stari dami.

Mladi branilec Matthijs de Ligt, ki bo naslednji mesec dopolnil šele 20 let je danes tudi uradno postal član Juventusa. Nizozemec, ki je lani navdušil v dresu Ajaxa je s staro damo podpisal pogodbo do leta 2024, letno pa naj bi na svoj račun prejemal približno 12 milijonov evrov.

Juventus bo za branilca Ajaxu iz Amsterdama odštel 75 milijonov evrov odškodnine.

O prihodu enega najbolj obetavnih branilcev na svetu se je govorilo več kot mesec dni, danes pa je po dolgem čakanju navijačev vse skupaj postalo tudi uradno.

19-letnik je v prejšnji sezoni osvojil domačo dvojno krono ter bil v polafinalu Lige prvakov. Za ekipo iz Amsterdama pa je med drugim odigral kar 117 tekem.

“Pazite na De Ligta,” so v kratkem sporočilu zapisali v Amsterdamu.