Conte: Lukakuja sem si želel že pri Chelseaju

Serie A 19. Jul 201913:46 > 13:48
Shaun Botterill/Getty Images

Trener Interja Antonio Conte meni, da bi bil Romelu Lukaku velika okrepitev za njegovo ekipo, a priznal, da je do prestop še daleč od potrjenega.

Inter že dolgo ne skriva, da bi rad napad okrepil s članom Manchester Uniteda. Italijanski velikan zaenkrat rdečim vragom še ni poslal dovolj visoke ponudbe. Angleži so za Lukakuja pred dvema letoma plačali 75 milijonov funtov.

Priložnost za nova pogajanja ponuja že sobota, ko se bosta Inter in Manchester United srečala v Singapurju. Lukaku bo prijateljski obračun izpustil zaradi poškodbe.

Lukaku mi je všeč. V preteklosti, ko sem bil trener Chelseaja, sem ga želel pripeljati v svojo ekipo. Kot sem že rekel. Všeč mi je in prepričan sem, da bi bil za nas pomembna pridobitev. Bo pa prestop težko izpeljati. Zelo dobro poznate našo situacijo. Videlo bomo, kaj se bo zgodilo, a zaenkrat Lukaku ostaja član Uniteda,” razkriva Conte.

Na prestop Lukakuja bo vplivala tudi odločitev Maura Icardija, na katerega Conte sicer ne računa. Icardi z ekipo ni odšel v Azijo, italijanski mediji pa so prepričani, da bo kmalu prestopil.

Situacija je povsem jasna. Klub je že večkrat potrdil, da Icardija ne vidi več v svojih načrtih,” dodaja Conte.