URADNO: Cutrone v Wolverhampton

Serie A 30. Jul 201919:22 > 19:37
Aitor Alcalde, Getty Images Sport

Mladi italijanski napadalec Patrick Cutrone je tudi uradno postal član Wolverhampton Wanderersov.

Na sceno je 21-letni Cutrone stopil pred dvema letoma, ko je v Milanu predstavljen kot veliki up rossonerov. Ponudil je nekaj kvalitetnih predstav, pri 7x evropskem prvaku pa so se kljub temu odločili, da ga prodajo. Ob golgeterju Krzysztofu Piąteku je na izhodnih vratih tudi André Silva, ki je v iskanju novega kluba. Prav tako naj bi rdeče – črni lovili napadalca madridskega Atletica Angela Correo in Lillovega Rafaela Leãa.

Wolverhampton se je z Milanom dogovoril, da se bo Cutrone k volkovom preselil za 25 milijonov evrov, pogodbo pa je podpisal za štiri leta.

“Zelo sem zadovoljen, ker si me je Wolverhampton res zelo želel. Srečen sem in si želim za novo ekipo dati vse od sebe,” je dejal Cutrone.

V Milanu je na 63 srečanjih dosegel 13 zadetkov, na otoku pa bo imel v Raulu Jimenezu veliko konkurenco. Jimenez je bil v lanski sezoni najboljši strelec kluba v vseh tekmovanjih, dosegel je 13 zadetkov.