CR7: Še preden sem prvič zadel, me je hotelo 50 klubov

Serie A 9. Avg 201911:55 > 11:58
Tullio M. Puglia, Getty Images Sport

Napadalec Juventusa Cristiano Ronaldo se zelo dobro spominja prijateljske tekme proti Manchester Unitedu leta 2003, ko je sam igral še v dresu Sportinga.

Tullio M. Puglia, Getty Images Sport

Portugalec Cristiano Ronaldo pravi, da je prijateljska tekma proti Manchester Unitedu, ki ga je takrat vodil Sir Alex Ferguson, ena izmed najpomembnejših tekem njegovega življenja, saj je vedel, da ga bodo spremljali številni predstavniki klubov iz Evrope.

Ronaldo je že leta 2003 podpisal pogodbo z Unitedom, z rdečimi vragi pa skupaj osvojil devet naslovov, med drugimi tri v Premier ligi in enega v Ligi prvakov.

“To je bila prva tekma na novem stadionu Sportinga, tega se dobro spomnim. Bil sem srečen. Želel sem igrati proti eni izmed najboljših ekip na svetu, tekma je bila vznemirljiva. Prijateljem iz akademije sem dejal, da bom igral proti Unitedu in da sem malce nervozen. Nervoze je sestavni del življenja, ko igraš velike tekme. Vedno sem nemiren pred tekmo, ker želim igrati dobro in dati vse za svojo ekipo,” je dejal Ronaldo.

Ronaldu je samo dejstvo, da igra proti Unitedu bilo dovolj, čeprav je vedel, da se številni klubi ogrevajo zanj: “Iskreno, doseči zadetek ni bilo takrat tako pomembno. Da bi dosegel gol, bi se zame zanimalo morda 100 klubov. Glede na to, da se nisem vpisal med strelce jih je bilo samo 50! Mislim, da je najbolj pomembno dobro igrati in pomagati ekipi. Moja ekipa je zmagala. Tudi če nisem zadel, je bilo zanimanje zame veliko.”