Izkušnje za nepozabno sezono: Škrtel se seli k Jojotu

Serie A 9. Avg 201918:59 > 19:02
Chris McGrath/Getty Images

Pri Atalanti Josipa Iličića so potrdili, da se je klub okrepil s slovaškim branilcem Martinom Škrtelom.

34-letni branilec je prejšnjo sezono preživel pri Fenerbahčeju. K Fenerju se je slovaški nogometaš preselil leta 2016, od takrat pa zanj zbral 79 nastopov. V vrste Atalante se seli kot prost igralec.

Največji del svoje kariere je Martin Škrtel preživel pri Liverpoolu (2008-2016), za redse je odigral 242 srečanj. Nastopal je tudi za Zenit iz St. Petersburga in slovaški Trenčin.

Slovak je opravil zdravniški pregled v Italiji in že podpisal enoletno pogodbo, vredno milijon evrov.

Škrtel bo s svojimi izkušnjami velika okrepitev Atalante za novo sezono, v kateri klub iz Bergama čaka zgodovinski prvi nastop v Ligi prvakov. Februarja se je nogometaš poslovil od reprezentančnega nivoja, na katerem je za Slovaško igral od leta 2004 – 2018. Pri Atalanti bo nosil dres s št. 37.