Starejši, boljši: Adurizu pri 35 letih nova pogodba

Serie A 21. Dec 201618:08 > 18:16
getty images/david ramos

Malo je nogometašev oziroma bolje rečeno športnikov, ki so v 35. letu svoje starosti nezamenljivi v svojih ekipah. Eden takšnih redkih izjem je baskovski napadalec Aritz Aduriz, ki je pri ekipi Athletica iz Bilbaa v napadu še vedno razres zase. Zato bo nagrajen tudi z novo pogodbo.

Zanimivo je, da bo imel Aduriz v svoji novi pogodbi vstavljeno tudi t.i. odkupno klavzulo, po kateri po moral klub, ki si bo želel omisliti Aduriza, plačati kar 40 milijonov evrov. S tem pri Athleticu poskušajo pokazati, koliko jim omenjeni nogometaš dejansko pomeni.

Aduriz je tudi letos eden izmed najboljših napadalcev v Primeri, saj je na 20 tekmah dosegel 12 zadetkov, njegov skupni učinek v dresu baskovskega velikana pa je 133 golov. 35-letnik je za Athletic Club sicer igral že v treh različnih obdobjih svoje kariere.

Njegova dobra forma je bila nagrajena tudi z vpoklicom v špansko reprezentanco, katero zdaj vodi selektor Julen Lopetegui. Pred nekaj tedni je postal najstarejši strelec v zgodovini španske reprezentance, potem ko je dosegel zadetek proti ekipi Makedonije.