Inter v 120 sekundah potrdil zmago proti Laziu

Serie A 21. Dec 201622:40 > 22:41
Getty Image/Valerio Pennicino

Ekipa milanskega Intera je na domačem San Siru nadigrala ekipo Lazia s 3:0 (0:0) na derbiju 18. kroga italijanske lige Serie A. Strelca zadetkov sta bila Ever Banega in dvakrat Mauro Icardi.

Nerazzurri so duel na San Siru odločili v svojo prid pravzaprav že na začetku drugega polčasa. Domačini so povedli s sijajnim zadetkom Argentinca Everja Banege, ki je z močnim udarcem z 18 metrov žogo poslal v zgornji desni kot Lazijevih vrat.

Samo dve minuti pozneje je bilo že 2:0, potem ko je Danilo D’Ambrosio poslal žogo v kazenski prostor z desne strani, Mauro Icardi pa je pobegnil gostujoči obrambi in žogo pričakal na prvi vratnici, nato pa lepo zaključil s strelom v spodnji levi kot.

Kapetan Interja je nato dosegel še svoj drugi zadetek v 65. minuti, ko je akcijo znova začel Banega.
Nerazzuri so tako zmagali še tretjič zapored brez prejetega zadetka, četrtič na zadnjih petih tekmah in tako za četrtim mestom zaostajajo samo še za štiri točke. Za Lazio je to prvi poraz po treh tekmah.

Zdaj sledi v Italiji praznični premor, potem pa se bo odigral še zadnji krog prvega dela prvenstva. Ekipa Samirja Handanovića gostuje v Udinah.