Pašalić za prvo trofejo Milana po petih letih suše

Serie A 23. Dec 201620:30 > 20:44
Marco Luzzani/Getty Images

Milan je v Dohi slavil proti petkratnemu zaporednemu italijanskemu prvaku Juventusu v temi za superpokal, potem ko je bil srečnejši v loteriji. Po 120 minutah je bil izid 1:1. Odločilni strel z bele točke je zadel Mario Pašalić.

Juventus je povedel v 18. minutu, ko se je Giorgio Chiellini sijajno odzval po predložku Miralema Pjanića in premagal Gianluigija Donnarummo. Milan je do izenačenja prišel 20 minut kassneje, ko je bil natančen Giacomo Bonaventura. Do izteka rednega dela srečanja bi lahko zadeli tako eni kot drugi, vendar se mreži nista več zatresli. Najlepši priložnosti je zapravil napadalec rdeče-črnih Carlos Bacca.

V podaljšku se je mreža le zatresla, vendar so sodniki zadetek Patrica Evraja razveljavili zaradi prepovedanega položaja in odločitev o zmagovalcu je padla po izvajanju strelov iz bele točke. Loterija se je bolje začela za staro damo, saj je bil Claudio Marchisio natančen, Gianluigi Buffon pa je ubranil strel Gianlucu Lapaduli. V naslednji seriji je Mario Mandžukić zatresel prečko in vse se je začelo znova. Kasneje so po vrsti zadeli Bonaventura, Higuain, Kucka, Khedira in Suso. Odločilna je bila peta serija. Donnarumma se je izkazal ob strelu Dybale, Hrvat Mario Pašalić pa je ohranil mirne živce in Milanu prinesel prvo lovoriko po letu 2011, ko so rossoneri prav tako slavili v italijanskem superpokalu.

Za Milan je bila to sedma zmaga v tekmi za superpokal, s čimer se je izenačil z Juventusom.