Kitajski milijoni bi poleg Birse zdaj še Iličića

Serie A 5. Jan 201716:28 > 16:49
Getty Images

Potem ko je pred dnevi odjeknila novica, da je Chievo iz Verone zavrnil 5 milijonov evrov v zameno za slovenskega reprezentanta Valterja Birso, zdaj spletni strani snportal.si in tuttomercatoweb.com poročata, da naj bi se kitajski drugoligaš ogrel za Josipa Iličića.

Getty Images

Valter Birsa zaenkrat ostaja član Chieva iz Verone, saj je njegov klub zavrnil kitajskih 5 milijonov evrov v zameno za slovenskega reprezentanta, ki bo v nadaljevanju sezone, v kolikor Chievo ne dobi boljše ponudbe, še vedno nosil dres italijanskega prvoligaša iz mesa Romea in Julije.

Changchun Yatai je moštvo, ki je lansko sezono v kitajski Superligi končalo na 12. mestu, na apeninskem polotoku pa zbirajo morebitne nogometaše, ki bi bili nogometne ambicije zamenjati z nesramno velikim kupčkom denarja. V primeru, da bi Chievo za Birso s strani Kitajcev dobil več denarja, še ni jasno, ali je Rolando Maran pripravljen iz rok izpustiti nogometaša iz Šempetra pri Novi Gorici. Tako bi Boštjan Cesar ostal edini slovenski reprezentant pri Chievu.

Getty Images

No, da Birsa ni edini slovenec na kitajskem radarju pa poročata spletni strani snportal.si in tuttomercatoweb.com, ki navajata, da so se za Josipa Iličića zagreli pri moštvu Hangzhou Greentown, ki je trenutno v 2. kitajski nogometni ligi, z Iličićem pa bi upali za pohod nazaj v nogometno elito na Kitajskem.

Nekateri viri navajajo, da je Iličić ponudbo že zavrnil in da čaka na podaljšanje pogodbe s Fiorentino, kjer ima veljavno pogodbo vse do konca naslednje sezone.

Več sledi v naslednjih dneh ..