Perišić Interjev junak (VIDEO)

Serie A 8. Jan 201714:29 > 14:31
Getty Image /Dino Panato

Nogometaši Interja so v 19. krogu italijanske Serie pri Udineseju slavili z 2:1. To je četrta zaporedna zmaga nero-azzurov, heroj srečanja pa je bil Hrvat Ivan Perišić, ki je zmagoviti zadetek dosegel v 87. minuti.

Udinese je bil na začetku tekme boljši. Jakub Jankto bi skoraj izkoristil napako Samirja Handanovića v uvodu srečanja, a se je naš vratar kmalu zatem odkupil, ko je dobro posredoval in ubranil strel Seka Fofanaja.

No, domači so vendarle povedli in sicer v 17. minuti, ko je zadel Jankto – Samir je bil v vlogi podajalca, 20-letni Čeh pa je žogo poslal v daljši vratar “Sarme”.

Inter je tako prejel prvi gol po treh tekmah, kmalu pa bi Videmčani lahko povedli 2:0, vendar je Rodrigo de Paul žogo poslal mimo vratnice.

Inter se je počasi prebudil, Ivan Perišić je zadel, a mu je sodnik gol razveljavil zaradi prepovedanega položaja. Toda hrvaški reprezentant je v drugi minuti sodnikovega podaljška izenačil po odličnem preigravanju in podaji Maura Icardija.

Za slednjega je bila to šesta podaja v tej sezoni.

Prvo priložnost v nadaljevanju je imel Ever Banega, vendar je žogo iz petmetrskega prostora poslal mimo gola. Na vrsto je prišel Udinese, v razmaku dveh minut je Duvan Zapata zgrešil dve lepi priložnosti, nato pa sta zapretila še Interjeva nogometaša –  Perišić iz prostega strela ter Joao Mario, ki pa mu je eden od branilcev strel blokiral.

Ko je kazalol, da se bosta ekipi razšli z delitvijo točk, je na sceno zopet stopil Hrvat Perišić. Joao Mario je podal v sredino, Hrvat pa je z glavo prinesel veselje številnim navijačem, ki so v Videm pripotovali iz Milana bodrit Inter.