V živo na SK: Nocoj na delu Juventus in Fiorentina

Serie A 11. Jan 201712:49 > 12:53
Dino Panato/Getty Images

Italijanski nogomet se nocoj znova vrača na zaslone Televizije Sportklub, saj bodo na sporedu naslednje tekme v italijanskem pokalu, v katerem je na sporedu osmina finala tekmovanja. Juventus v derbiju večera gosti Atalanto, prenos bo ob 20:45 na SK1.

Gett Images/ Laurence Griffiths

Italijanski klubi nastopanja v tekmovanju Coppa Italia praviloma ne jemljejo resno vse tja do zaključnih faz, ko si trenerji končno upajo na igrišče poslati tudi svoje najmočnejše zasedbe. A bilo bi zmotno pričakovati, da bi to že nocoj storil trener Juventusa Massimiliano Allegri, ko v mesto prihaja Atalanta.

Juventus decembra hladnokrvno ustavil niz Atalante

Nogometaši iz Bergama so sicer trenutno v izjemni formi, saj so na zadnjih 12 tekmah kar devekrat zmagali, vmes je njihovo zmagovito serijo v italijanskem prvenstvu prekinil prav aktualni prvak Juventus. 3. decembra lani sta se ekipi zadnjič srečali v Serie A, ko je Juve zmagal s 3:1, vsaj zaenkrat pa ostaja vladar Apeninskega polotoka, saj ima na vrhu lestvice že 45 točk. Atalanta je šesta s 35 točkami in je v tem trenutku uvrščena celo višje od klubov, kot so Inter, Torino in Fiorentina.

Pričakovanja so bila v začetku decembra, ko je Atalanta na krilih sedmih zaporednih zmag gostovala na Juventusovi areni, precej večja, kot so danes; takrat je Juve že po 65 minutah vodil s 3:0, tudi danes pa se pričakuje zanesljivo napredovanje aktualnega pokalnega prvaka, ki je dvojno krono osvojil v zadnjih dveh italijanskih nogometnih sezonah.

Mike Hewitt/Getty Images

Domači imajo trenutno precej težav s poškodbami, saj manjka bočni branilec Alex Sandro, po poškodbi se je ravnokar vrnil Leonardo Bonucci, Medhi Benatia pa je odpotoval na afriški Pokal narodov. Priložnost naj bi dobili številni rezervisti, med njimi tudi mladi hrvaški napdalec Marko Pjaca, ki je večji del jesenskega dela sezone presedel na klopi za rezervne igralce.

Atalanta: Gagliardini odhaja v Inter, Caldara v Juve

V dresu Atalante ne bo odličnega vezista Roberta Gagliardinija, ki je tik pred prestopom v Inter, medtem ko bo branilec Mattia Caldara verjetno odigral zadnjo tekmo proti Juventusu, saj bo kmalu uradno postal član Stare dame.

Zmagovalec nocojšnjega obračuna se bo sicer v četrtfinalu nato pomeri z zmagovalcem dvoboja med Milanom in Torinom.

Fiorentina igra šele prvo tekmo v letu 2017

Med seboj se bosta nocoj na stadionu Artemio Franchi v Firencah sicer udarila tudi Fiorentina in Chievo. Vijoličasti so favoriti za napredovanje, čeprav letos niso v formi in na zadnjih treh tekmah v prvenstvu niso zmagali. Je pa Fiorentina še brez tekme v letošnjem letu, saj je bila tekma proti Pescari minuli vikend zaradi snega prestavljena. Četa Paula Souse tako trenutno s tekmo manj od rivalov zaseda 9. mesto s 27 točkami. Chievo je po odličnem začetku sezone zdrsnil na 11. mesto in ima 25 točk. Prenos te tekme bo na kanalu SK3 že ob 17:30.