Suning želi v Inter pripeljati Verrattija in Jamesa

Serie A 11. Jan 201713:46 > 13:57
Tullio M. Puglia, Getty Images Sport

Italijanski mediji poročajo, da novi lastnik Interja, kitajsko podjetje Suning, načrtuje velike okrepitve za letošnji poletni prestopni rok, saj se bo iztekel Interjev zdajšnji dogovor z UEFA glede finančnega "fair playja". To pomeni, da se Inter ozira za zvezdniki kova Verratti, James in Alexis.

Valerio Pennicino/Getty Images

Italijanski prvoligaš Inter je lani poleti romal v roke kitajskega konglomerata Suning, ki je med drugim v klub uspel pripeljati brazilskega talenta Gabriela Barboso, kapetana Lazia Antonia Candrevo in portugalskega zvezdnika Joaa Maria, s katerim je klub podrl tudi svoj rekord, saj so Nerazzurri Sportingu poleti plačali kar 45 milijonov evrov. Verjeti gre, da so skušali pri Suningu že lani poleti v vrste črnomodrih zvabiti tudi številne druge nogometaše, a jim je to preprečil finančni fair play, za katerega se je z UEFA, da prepreči sankcije, dogovoril prejšnji lastnik kluba Eric Thohir.

Podobna zgodba čaka Inter tudi letos v zimskem prestopnem roku, saj Suning ima denar, a ga še ne sme zapraviti, zato naj bi se ekipi pridružil le eden najbolj talentiranih mladih italijanskih nogometašev, Roberto Gagliardini iz Atalante.

Poleti pa naj bi v klub skoraj zagotovo iz Wolfsburga prestopil eden najboljših levih bočnih nogometašev v Evropi, Ricardo Rodriguez, iz PSGja Inter vabi Marca Verrattija, saj so lastniki kluba že stopili v stik z njegovim menedžerjem. Zvezdniška okrepitev čaka Interjeve navijače tudi v napadu, saj Kitajci razmišljajo o Jamesu Rodriguezu in Alexisu Sanchezu.

V vsakem primeru so pred Interjem očitno vzemirljivi časi.