AC Milan potreboval le tri minute za zmago

Serie A 12. Jan 201723:45 > 23:57

Nogometaši AC Milana so se z zmago z 2:1 proti Torinu uspeli uvrstiti v četrtfinale italijanskega nogometnega pokala in si tako zagotovili "zmenek" in ponovitev lanskoletnega finala z Juventusom.

Nogometaši AC Milana so potrebovali le dve minuti, da so si zagotovili zmago na tekmi proti Torinu, potem ko so v drugem polčasu obrnili rezultat, saj je po 45 minutah igre vodil Torino. V četrtfinalu se bodo milanski nogometaši pomerili proti Juventusu, s katerim so lani igrali v finalu tega tekmovanja.

Nekdanji trener Milana, zdaj na klopi Torina, Siniša Mihajlović, se je veselil zasluženega vodstva po prvem polčasi, potem ko je v 21. minuti zadel Andrea Belotti. Rdeče-črni so začeli “brcati” šele v drugem polčasu in oživeli takrat, ko je bilo to najbolj potrebno.

Klubska legenda Arrigo Sacchi je pred tekmo dejal, da Vincenzo Montella slika mojstrovino na klopi v Milanu in po 60 minutah igre na San Siru se je začelo zdeti, da so besede Sacchija pretirane. Potem pa sta sledili dve čarobni minuti. Milano, ki je v zadnjem obdobju v dobri formi, je rezultat le uspel izenačiti z golom Juraja Kučke v 61. minuti, le dve minuti kasneje pa se je Kučka znašel v vlogi asistenta pri zadetku, potem ko je njegovo podajo v zadetek spremenil Giacomo Bonaventura.

Torino je v izdihljajih tekme, kljub temu, da je Antonio Barreca dobil rdeči karton, skušal napadati, a jim je zmanjkalo nekaj malega, da bi si pripravili nevarno priložnost.