Candreva Inter popeljal v četrtfinale pokala

Serie A 17. Jan 201723:26 > 23:30
sport klub

Nogometaši Interja iz Milana so se po podaljšku razveselili zmage nad Bologno s 3:2 in si priigrali četrtfinalno vozovnico za italijanski pokal, kjer čakajo zmagovalca jutrišnjega obračuna med Laziem in Genovo. Mož odločitve je bil Antonio Candreva.

Jeison Murillo je v 33. minuti po podaji Joaa Maria s kota s fantastičnim evrogolom, s škarjicami, domače Nerazzurre popeljal v vodstvo z 1:0. Šest minut pozneje je bilo 2:0, ko je po novi podaji Joaa Maria gol dosegel veteran Rodrigo Palacio.

Vseeno se je gostom iz Bologne uspelo vrniti v igro; najprej so ob koncu prvega polčasa znižali izid na 2:1 po golu Blerima Džemailija, žoga pa se je dotaknila tudi Geoffreyja Kondogbiaja in prevala vratarja Juana Pabla Carriza. Izenačujoči gol si je četa Roberta Donadonija priigrala pred Donsah v 73. minuti tekme.

Po rednem delu tekme je bilo 2:2, tekma se je zavlekla v podaljške. V 98. minuti je odločil italijanski reprezentant Antonio Candreva in Inter popeljal med najboljših osem v tem tekmovanju.