Šest golov na Olimpicu, Lazio napreduje

Serie A 18. Jan 201722:45 > 22:53
Getty Images/Marco Rosi

Lazio in Genova sta v osmini finala italijanskega pokala odigrala zelo všečno tekmo na Stadio Olimpico. Na koncu napreduje ekipa iz večnega mesta - Lazio je slavil s 4:2.

Dvoboj so močno zaznamovali tudi igralci iz prostora nekdanje skupne države. Filip Đorđević je v 20. minuti sinjemodre povedel v vodstvo, Wesley Hoedt pa je po pol ure igre povišal na 2:0, čeprav bi lahko Lazio zadel vsaj še enkrat, a je Felipe Anderson zapravil enajstmetrovko..

Tako kot včeraj na dvoboju Interja in Bologne, so se gostej uspeli vrniti v igro za zmago in to celo do konca prvega polčasa. Najprej je za Genoo v 41. minuti zadel Mauricio Pinilla, povsem na koncu prvega dela pa je izenačil Goran Pandev.

Menjave, ki jih je tekom drugega polčasa izvedel domači strateg Simone Inzaghi, so Laziu vseeno prinesle zmago. Sergej Milinković Savić je za 3:2 zadel v 71. minuti , Ciro Immobile pa je le štiri minute kasneje postavil kočnih 4:2..

Lazio v četrtfinalu igra veliki derbi proti Interju.