Coppa Italia: Juventus izločil Milan

Serie A 25. Jan 201722:35 > 22:43
Getty Images/AK Bijuraj

V velikem derbiju italijanskega pokala je Juventus na povratni tekmi četrtfinala pred svojimi navijači z 2:1 premagal in izločil AC Milan.

Marco Luzzani, Getty Images

Juventus je vse storil že v prvih 20 minutah, v katerih je Milanu zabil dva gola. Stara dama je povedla v 10. minuti, ko je zadel Paul Dybala, ki je izvrstno izvedel prosti strel z okoli 18 metrov in ob bližnji vratnici premagal Gianluigija Donnarummo. V 21. minuti je potnika v polfinale odločil Miralem Pjanić.

Milan se je vrnil v 53. minuti, ko je zadel Carlos Bacca, a so gostje le minuto po znižanju zaostanka ostali brez igralca, saj je drugi rumeni karton prejel Manuel Locatelli. Rossoneri so kljub temu imeli nekaj priložnosti za drugi gol, s katerim bi lahko izsilili podaljšek, a niso bili natančni. Juventus je tako šele na tretjem letošnjem obračunu uspel premagati Milan. V polfinalu jih čaka Napoli.