Nor derbi v Torinu – junak Koulibaly z avtogolom

Serie A 31. Avg 201922:02 > 22:08
Emilio Andreoli, Getty Images Sport

Drugi krog Serie A je prinesel prvi veliki derbi v novi sezoni. Juventus je doma gostil Napoli in ko se je že zdelo, da je tekma odločena se je šele začela odvijati prava drama, ki se je končala z zmago stare dame s 4:3.

Tudi tokrat zaradi bolezni Maurizio Sarri ni s klopi vodil Juventusa, a je njegova ekipa kljub vsemu začela sijajno.

Še preden se je tekma dobro začela je morala stara damo opraviti zamenjavo, saj se je poškodoval branilec Mattia De Scciglio, namesto njega je vstopil debitant Danilo, ki pa se je že v naslednjem napadu proslavil zadetkom. Hiter protinapad Juveta, ki ga je Brazilec kronal z zadetkom po samo nekaj sekundah po lepi podaji rojaka Douglasa Coste.

V 19. minuti je Gonzalo Higuain pokazal ogromno svojega znanja in zabil svojemu nekdanjemu klubu za 2:0.

V nadaljevanju še tretji gol v mreži Neapeljčanov, prvega v letošnji sezoni je zabil Cristiano Ronaldo.

Tekma se je zdela odločena, vendar se Napoli ni predajal. V 66. minuti je po podaji s prostega strela zadel novinec Kostas Manolas. Samo dve minuti pozneje še en šok za domače, po lepem protinapadu je do zadetka prišel še en debitant Hirving Lozano

Da je bila vrnitev gostov popolna pa je v 81. minuti poskrbel Giovanni Di Lorenzi in izenačil na 3:3. In, ko se je že spet zdelo, da zmagovalca ne bo je sledil prosti strel za Juventus v 92. minuti, podajo Miralema Pjaniča pa je v lastno mrežo preusmeril Kalidou Koulibaly in postal tragični junak derbija.