Mojstrovina Riberyja – Milan tone vse nižje

Serie A 29. Sep 201923:08 > 23:10
Marco Luzzani, Getty Images Sport

Fiorentina je na krilih Francka Riberyja Milanu zadala tretji zaporedni poraz in hkrati poskrbela za najslabši začetek sezone kluba iz San Sira v več kot osmih desetletjih.

Fiorentina je v svetovni prestolnici mode slavila s 3:1 in se z drugo zmago v sezoni priključila zgornjemu delu lestvice z osmimi točkami.

Gostje so povedli v 14. minuti, ko je Erick Pulgar zadel iz najstrožje kazni, močno pa je delo na poti do novih treh točk olajšal Mateo Musacchio, ki je bil izključen v 55. minuti.

Gostje so izkoristili številčno premoče in v 66. minuti podvojili prednost prek Gaetana Castrovillija. Samo štiri minute kasneje Federico Chiesa ni izkoristil najstrožje kazni oziroma mu je strel ubranil Gianluigi Donnarumma, vendar je Franck Ribery s pravo malo mojstrovino v 78. minuti z drugim zadetkom v Serie A razrešil vse dvome o zmagovalcu.

Častni zadetek za domače je v zaključku uspel doseči Rafael Leao.

Milan ima vsega šest točk, kar je dovolj za skromno 16. mesto na lestvici, hkrati je Milan prvič po sezoni 1938/39 izgubil štiri od uvodnih šestih obračunov Serie A.