Dybala in Higuain za zmago proti Interju

Serie A 6. Okt 201922:41 > 22:47
Emilio Andreoli, Getty Images Sport

V zadnjem nedeljskem obračunu 7. kroga Serie A, je Juventus v derbiju kroga v Milanu premagal Inter z 2:1.

Nogometaši Juventusa so slavili v derbiju 7. kroga Serie A na gostovanju pri Interju z 2:1.

Stara dama je povedla že v 4. minuti, ko je Miralem Pjanić za vodstvo Juventusa z 1:0 lepo našel Paula Dybalo. Kmalu je sledilo izenačenje. Matthijs De Ligt je v svojem kazenskem prostoru igral z roko, zanesljiv izvajalec z bele točke pa je bil za izenačenje na 1:1 v 18. minuti Lautaro Martinez. V 41. minuti je Cristiano Ronaldo Juve povedel v vodstvo z 2:1, a je Gianluca Rocchi po ogledu posnetka zaradi prepovedanega položaja gol Portugalca razveljavil.

V drugem polčasu so imeli belo-črni novo priložnost za vodstvo v 57. minuti, ko je ustrelil Dybala, a je njegov poizkus odlično zaustavil Samir Handanović. Kljub temu so bianchonerri v 80. minuti prišli do vodstva z 2:1. Rodrigo Bentancur je lepo našel Gonzala Higuaina, ki je premagal Samirja Handanovića, povedel Juventus v vodstvo z 2:1 in kot se je kasneje izkazalo, postavil končni izid obračuna Inter – Juventus 1:2.

Juve je po 6. zmagi v tej sezoni na 1. mestu Serie A, zbral je točko več od Interja na drugem mestu, ki je tokrat doživel prvi poraz letos v državnem prvenstvu.