Juventus izkoristil konec Rominega niza, Iličić v polno

Serie A 29. Jan 201717:11 > 17:13
Getty images/Giuseppe Bellini

Serijski italijanski prvak je izkoristil poraz Rome proti Sampdoriji in z zmago proti Sassuolu v gosteh svojo prednost pred najbližjim zasledovalcem povečal na štiri točke. Iličić v polno, Jasmin Kurtić vpisal asistenco, Miha Zajc pa prve minute v Serie A.

Stara dama je delo opravila že po dobrih dvajsetih minutah igre, za hitro vodstvo proti Sassuolu sta zadela Higuain in Khedira. Za Juventus je bila to že sedemnajsta zmaga v prvenstvu, izkazala pa se je za zelo pomembno, saj je z njo klub iz Torina povišal svojo prednost na vrhu.

Roma je namreč izgubila proti Sampdoriji, tekmo je petnajst minut pred koncem odločil Luis Muriel. Rimljani so pred tem nanizali štiri zaporedne zmage in se Juventusu približali zgolj na točko zaostanka, zdaj pa se je aktualni prvak spet oddaljil.

Milan je povedel v Udinah, a je domača zasedba prišla do preobrata, Fiorentina pa je doma s 3:3 remizirala proti Genovi (Josip Iličić je igral 72 minut, v 18. minuti je svojo ekipo popeljal v vodstvo). Jasmin Kurtić je odigral celo tekmo v Torinu, kjer je njegova Atalanta remizirala, Belokranjec pa je asistiral pri edinemu zadetku gostov. Debi v Serie A je dočakal Miha Zajc, ki je ob porazu Empolija proti Crotoneju (1:4) v igro vstopil v 86. minuti.