Milan odpustil Giampaola, na klop bo sedel Pioli

Serie A 8. Okt 201912:25 > 12:28
Getty Images/Gabriele Maltinti

Marco Giampaolo je v torek uradno zapustil AC Milan. Vodstvo kluba je odločitev sprejelo zaradi serije slabih rezultatov, Paolo Maldini in Zvonimir Boban pa sta ekstremno hitro našla zamenjavo 52-letnika. Na klop rossonerov bo sedel Stefano Pioli, ki je v svoji karieri vodil tudi Inter iz Milana.

Pioli je bil glavni Maldinijev kandidat, italijanski mediji pa so ga že v preteklosti večkrat označili za novega trenerja rossonerov.

Na drugi strani je Giampaolo izgubil službo kljub zmagi v zadnjem krogu Serie A, v katerem je AC Milan ugnal Genovo. Gimpaolo je na klopi Milana ostal le 111 dni.

Vodstvo kluba se je medtem odločilo, da bo nov trener v prvih desetih dnevih le spoznaval svoje nove igralce, a na treningih jasno ne bo vseh, saj je na vrsti reprezentančni premor.

Pioli sicer ni trenerski velikan. V svoji karieri je vodil že veliko klubov, med drugim tudi Inter, aprila pa je po seriji katastrofalnih rezultatov izgubil službo pri Fiorentini. Pri Milanu so kljub temu prepričani, da bo Pioli iz trenutna kadra uspel sestaviti zmagovalno ekipo.

Milan je trenutno šele na 13. mestu Serie A in ima na svojem računu le sedem osvojenih točk. V naslednjem krogu se bodo rossoneri pomerili z Leccejem.