Sampdoria deseti klub Ranierija v Italiji

Serie A 12. Okt 201917:26 > 17:29
Justin Setterfield/Getty Images

Italijan Claudio Ranieri je novi trener Sampdorie, s katero je podpisal pogodbo do leta 2021.

Izkušeni 67-letni Claudio Ranieri je na klopi Sampdorie nasledil Eusebia Di Francesca, ki je dobil odpoved po slabem začetku sezone in zgolj treh osvojenih točkah v prvih sedmih krogih Serie A.

Ranieri je Di Francesca nasledil že pri Romi lanskega marca, vendar je sinove volkulje zapustil ob koncu sezone in bil do danes brez kluba.

Zanimivo, da bo Ranieri na klopi Sampdorie debitiral ravno proti Romi v osmem krogu Serie A naslednji konec tedna.

Sampdoria bo že deseti klub v Italiji za trenerja, ki je leta 2016 z Leicestrom čudežno osvojil Premier ligo, skupno pa bo to že njegova 20. trenerska zaposlitev v karieri.

Med ostalim je vodil tudi Napoli, Fiorentino, Inter, Juventus, Monaco, Chelsea, Fulham, vodil pa je tudi reprezentanco Grčije.