Ibrahimović: Milan? Katastrofa!

Serie A 19. Okt 201914:00 > 14:03
Katharine Lotze/Getty Images

Švedski zvezdnik Zlatan Ibrahimović je dejal, da bi se utegnil vrniti v Serie A, kjer bi lahko okrepil Napoli, Bologno ali Inter.

Zlatan Ibrahimović je v svoji bogati karieri že nastopal za Inter, v Serie A igral tudi za Milan in Juventus, medtem ko trenutno brani barve Los Angeles Galaxyja.

Popularni Ibra meni, da je Serie A še vedno najtežja liga na svetu, v intervjuju za La Gazzeto dello Sport pa razkril, da bi z veseljem sodeloval s starim prijateljem Sinišo Mihajlovićem, ki se bori z levkemijo, kljub temu pa še naprej vodi Bologno.

Mihajlović je moj prijatelj. Če bom izbral Bologno, bi to bilo samo zaradi njega. Nedavno sva govorila in dejal mi je: ‘Zlatan, drugi bodo tekli za tebe, ti boš samo čakal in žogo poslal v mrežo’. Zahvalil sem se mu, toda to se bo težko zgodilo. Če si premislim, ga bom takoj poklical, posebno zaradi tega, ker še vedno lahko dosežem 20 zadetkov v Serie A,” je dejal Ibra.

Šved bi z veseljem zaigral tudi na slovitem San Paolu v Neaplju, kjer je pred leti “južnake” v ekstazo spravljal Diego Armando Maradona. “Gledal sem dokumentarec o Maradoni, nihče ni bil kot on. Ko sem videl, kakšno ljubezen je mesto čutilo do njega, sem razmišljal, da bi tudi sam rad to doživel. Bilo bi fantastično, če bi mi uspelo, kar je njemu. Ne pravim, da bom prestopil tja, končna odločitev je odvisna od številnih aspektov, navijači so tisti, ki ustvarjajo entuziazem. Z menoj v ekipi bi bil stadion poln vsako nedeljo. Ob tem je tukaj tudi Carlo Ancelotti, eden od velikanov,” pravi Ibrahimović.

Ena najboljših “devetk” v zgodovini nogometne igre ne izključuje niti povratka v Inter. Ibra je za nerazzure igral med letoma 2006 in 2009 in v tem času trikrat slavil v Serie A. “Conteja ne poznam osebno, toda številni so mi rekli, da daje od sebe 500 odstotkov vsak dan. Po tem sva si enaka, tako da verjamem, da bi dobro sodelovala. Oba verjameva, da je žrtvovanje edina pot do uspeha. Inter je s tem naredil odlično delo, ko ga je pripeljal na klop. Juventus je še naprej favorit, toda Inter napreduje, medtem ko Napoliju nekaj manjka, ostali pa so daleč. Veliki klubi vlagajo veliko denarja in zaradi tega verjamem v Serie A. Za napadalce je to đe vedno najtežja liga na svetu.”

Ibro so v dobrem spominu ohranili tudi na rdeče-črni strani Milana. Nenazadnje so z njim v moštvu leta 2011 osvojili zadnji naslov državnega prvaka. “Milan? Katastrofa,” je tudi Šved vse prej kot navdušen nad dogajanjem pri Milanu: “Toliko govorjenja pa malo dejanj. Na žalost ne govorimo več o klubu, v katerega je bil zaljubljen cel svet. Morda v klubu sedaj delajo nekateri napačni ljudje, katerim je mesto kje drugje.”