De Ligt odločil torinski derbi, Inter do devete zmage

Serie A 2. Nov 201919:45 > 19:46
Emilio Andreoli/Getty Images

Inter se je v 11. krogu Serie A veselil devete letošnje zmage. Milančani so v gosteh premagali Bologno z 2:1. Z enakim izidom je Roma v Rimu odpravila Napoli. Mestni derbi v Torinu je v korist Juventusa odločil Matthijs De Ligt.

Povedli so domači z zadetkom Roberta Soriana v 59. minuti, ki je Samirja Handanovića premagal tudi s pomočjo Stefana de Vrija, od katerega se je odbila žoga.

Neroazzuri so se izenačenja veselili v 75. minuti. Romelu Lukaku je bil na pravem mestu po odbitem strelu Milana Škriniarja. V zadnji minuti dvoboja je Riccardo Orsolini v kazenskem prostoru nepazljivo startal nad Lautara Martineza, z 11-metrov pa je bil natančen Lukaku.

Belgijec je dosegel deveti zadetek na prvih 11 srečanjih v Serie A za Inter, kar je nazadnje uspelo legendarnemu Brazilcu Ronaldu leta 1997.

Roma je bila z 2:1 boljša od Napolija. Za Rimljane sta zadela Nicolo Zaniolo in Jordan Veretout iz najstrožje kazni, za Neapeljčane pa je edini zadetek dosegel Arek Milik.

De Ligt junak Juventusa
V Torinu so gledalci na mestnem derbiju med Juventusom in Torinom videli samo en zadetek, ki je razveselil navijače stare-dame. Odločilni trenutek srečanja se je zgodil v 70. minuti, ko je Gonzalo Higuain kot na pladnju serviral žogo Matthijsu de Ligtu, ki mu iz neposredne bližine ni bilo težko zadeti za letošnjo deveto zmago Juventusa. V četrti minuti sodnikovega podaljška so zaradi prepovdanega položaja razveljavili zadetek Torina, ki ga je dosegel Bremer.

Juventus ima na prvem mestu točko prednosti pred Interjem in sedem pred Romo, Torino je na 13. mestu z 11 točkami in serijo šestih tekem brez zmage.