Vstaja v Napoliju – igralci zapustili karanteno

Serie A 6. Nov 201917:07 > 17:09
Francesco Pecoraro/Getty Images

Na jugu Italije po poročanju lokalnih medijev vre. Nogometaši niso upoštevali navodil vodstva in zapustili karanteno, iz kluba pa so že sporočili, da bodo sledile sankcije.

Igralci Napolija so po remiju s Salzburgom v ligi prvakov v torek zvečer odpotovali v Italiji, namesto v karanteno pa odšli domov. Karanteno je zaukazal predsednik kluba Aurelio de Laurentiis, ki napoveduje kazni.

Klub sporoča, da bo zaradi obnašanja nogometašev prve ekipe v torek zvečer naredil vse, da zaščiti svoje interese in ugled,” so zapisali pri Napoliju.

V uradnem zapisu sicer ni potrjeno, če bodo igralci kaznovani, oziroma če bodo proti njim stekli disciplinski postopki, so pa pri Napoliju zapisali, da bo končno odločitev o karanteni sprejel trener Carlo Ancelotti, hkrati pa so vsem v klubu prepovedali dajati izjave predstavnikom sedme sile. Ancelotti je med tednom medijem dejal, da se s karanteno po tekmi lige prvakov ne strinja.

Predsednik kluba je karanteno odredil po porazu proti Romi (2:1), po katerem je Napoli padel na sedmo mesto v Serie A. Svojo potezo je obrazložil z željo, da se igralci v karanteni zbližajo in bolje spoznajo. Zatrdil je, da to ni kazen.

Napoli je na zadnjih petih tekmah v Serie A vpisal le eno zmago, težko obdobje pa je italijanski klub sklenil še z remijem v ligi prvakov, v kateri imajo sinjemodri sicer osem točk. Ancelotti je po tekmi proti Salzburgu izpustil novinarsko konferenco, kar je še podkrepilo namigovanja, da je v sporu z upravo kluba.