Getty Images / Christopher Lee

09.11.2019 | 20.49

Sarma na vrhu, Vecino in Barella zrušila Verono

Inter Milan

Inter je v 12. krogu Serie prišel do zmage proti Veroni z 2:1 po velikem preobratu v drugem polčasu.

Nicolo Barella

Emilio Andreoli/Getty Images

Verona je v svetovni prestolnici mode vodila od 19. minute, ko je bil Valerio Verre prepričljiv iz bele točke, potem ko je Samir Handanović v kazenskem prostoru podrl Mattio Zaccagnija.

Inter je bil do tistega trenutka prepričljivejši. Prednjačil je Romelu Lukaku, priložnost pa sta imela tudi Marcelo Brozović in Stefan De Vrij, a Inter je mrežo gostov prvič zatresel šele v 65. minuti, ko je Matias Vecino sijajno skočil in reagiral z glavo po podaji Valentina Lazarja. Popoln preobrat Interja je 18 minut kasneje zaključil Nicolo Barella, ki je okroglo usnje z okoli 20 metrov poslal v levi zgornji kot, Marco Silvestri pa je bil nemočen v vratih Verone.

Neroazzuri so zahvaljujoč deseti prvenstveni zmagi vsaj do nedelje zvečer prevzeli vodstvo na lestvici z dvema točkama prednosti pred Juventusom, ki ga čaka derbi proti Milanu. Verona je na devetem mestu s 15 točkami in jih ima 16 manj od kluba iz Milana.