Poškodba Iličića, Lazio šokiral Juve

Serie A 7. Dec 201917:10 > 17:14
Alessandro Sabattini, Getty Images Sport

Atalanta je v 15. krogu Serie A v dramatičnem obračunu v Bergamu šele v sodnikovem podaljšku prišla do treh točk proti Veroni. Josip Iličić je zaradi poškodbe mišice igrišče zapustil že prej kot v pol ure. Juventus ni izkoristil remija Interja, saj je klonil proti Laziu.

Josip Iličić je igrišče zapustil v 25. minuti, ko je začutil bolečine v zadnji stegenski mišici, se nato vrnil na zelenico, tri minute kasneje pa ga je dokončno zamenjal Ruslan Malinovskyi. Kako dolgo bo slovenski reprezentan počival, bo znano v prihodnjih dneh.

Gostje iz Verone so sicer vodili kar dvakrat. V obeh primerih se je med strelce vpisal Samuel Di Carmine. Prvič je izenačil ravno Malinovskyi, ki je zamenjal Iličića, v drugo pa Luis Muriel iz najstrožje kazni v 64. minuti.

Domači so do zmage in velikega preobrata prišli v tretji minuti sodnikovega podaljška, ko je zadel Berat Djimsiti.

Juve praznih rok iz Rima
Juventus je imel po remiju Interja brez zadetkov proti Romi priložnost, da znova prevzame vodstvo na lestvici, vendar ostal brez točk. Stara-dama je na gostovanju pri Laziu klonila s 3:1. Juve je v 25. minuti sicer povedel prek Cristiana Ronalda, v nadaljevanju pa so domači poskrbeli za preobrat. Luiz Felipe je izenačil v 45. minuti, nato pa sta ob igralcu več na igrišču (v 69. minuti je bil izključen Juan Cuadrado) zadela še Sergej Milinković-Savić in Felipe Calcedo.