Mandžukić odhaja iz Evrope

Serie A 22. Dec 201910:03 > 10:07
Tullio M. Puglia/Getty Images

Napadalec Juventusa Mario Mandžukić je samo še korak oddaljen od podpisa pogodbe s katarskim klubom Al-Duhail, poročajo italijanski mediji.

33-letni reprezentant Hrvaške je bil opažen v Dohi, kjer naj bi opravil zdravniške preglede pred podpisom donosne pogodbe z ekipo, ki jo s klopi vodi Portugalec Rui Faria.

Mandžukić je bil tarča Al-Duhaila že poleti, a do realizacije prestopa ni prišlo. Pojavila se je tudi informacija, da je Manchester United zainteresiran za njegove usluge in da bi se januarja lahko preselil tudi na Old Trafford.

Izkušeni napadalec je bil tudi na radarju AC Milana in nekaterih drugih evropskih klubov, a je Katar vedno izgledal najbolj verjetna možnost. Član Al-Duhaila je tudi Mandžukićev nekdanji soigralec pri Juventusu Medhi Benatia.

Hrvat je leta 2015 v Juventus prišel iz Atletico Madrida in na 162-ih srečanjih dosegel 44 zadetkov ter prispeval 18 asistenc. S prihodom Maurizija Sarrija je izgubil status prvokategornika. Juventus je trenutno v Savdski Arabiji, kjer bo danes igral tekmo italijanskega superpokala proti Laziu.