URADNO: Ibrahimović se vrača v Milano!

Serie A 26. Dec 201916:51 > 16:52
Julian Finney, Getty Images

Šved Zlatan Ibrahimović se je odločil, da si bo znova nadel dres AC Milana. Klub je že potrdil vrnitev legendarnega napadalca na San Siro.

Sean M. Haffey, Getty Images Sport

Izkušeni napadalec si je vzel ogromno časa za razmislek. Italijanski mediji so vsak dan ugibali, kje bo Zlatan nadeljeval kariero, največ pa je bilo namigovanj, da se bo vrnil k rossonerom. Zdaj je ugibanj konec, Zlatan je Milanu rekel DA.

Prestop je najprej potrdil znani italijanski novinar Gianluca di Marzio, ki je na Twitterju zapisal, da bo klub novico uradno potrdil v petek in da bo Ibra podpisal šestmesečno pogodbo do junija 2020. V pogodbi bo tudi opcija, da Šved na San Siru preživi še dodatno leto.

Novico je v petek zvečer potrdil tudi italijanski velikan, ki je tako pričakovano okrepil svoj napad.

Ibrahimović je za AC Milan igral med letoma 2010 in 2012 ter v tem obdobju na 61 prvenstvenih tekmah dosegel kar 42 golov. Pred povratkom v Evropo je igral za LA Galaxy, na katerega je pogodbeno vezan do 31. decembra.

38-letnik bo skušal rešiti krizo AC Milana, ki je trenutno šele na 11. mestu Serie A. Rossoneri so na 17 tekmah zbrali le 21 točk.