Inter Conteju ponuja budžet v višini 400 mil. evrov

Serie A 5. Feb 201711:22 > 11:46
Getty Images/Clive Rose

Italijanski mediji danes poročajo, da prvoligaš Inter pripravlja neverjetno ponudbo trenerju Chelseaja Antoniu Conteju, katerega želijo v prihodnji sezoni videti na svoji klopi. Za vsem skupaj stoji nesramno bogati kitajski lastnik Suning, ki napoveduje epski poletni prestopni rok.

Steve Bardens, Getty Images Sport

Da je Inter že nekaj časa zainteresiran za igralce svetovnega formata, je jasno od lanskega poletja, ko je indonezijski poslovnež Eric Thohir samo po treh letih večinski delež v klubu prodal kitajskemu elektronskemu konglomeratu Suningu. Gre za iste lastnike, ki imajo klub Jiangsu Suning v kitajski ligi in so si lani januarja omislili Brazilca Alexa Texiero za 50 milijonov evrov. Toda Kitajci želijo z Interjem prodreti na evropski in svetovni trg, zato za bližajoče se poletje napovedujejo odmevne okrepitve.

Inter v letošnji sezoni še ni smel zapravljati, saj ga da poletja veže pogodba z Evropsko nogometno zvezo o finančnem fair playju, ki jo je podpisal še Eric Thohir. Toda Kitajci so v letošnji sezoni trdo delali, da so povečali Interjeve prihodke, odplačali njegove dolgove, med drugim pa tudi preimenovali znameniti trening center Angela Morattija v blžini jezera Como po svojem podjetju – Suning.

Gett Images/ Laurence Griffiths

Trenutno je trener Interja sicer Stefano Pioli, ki se je na klop Nerazzurrov usedel po spodletel poskusu, imenovanem Frank de Boer. Čeprav so se rezultati močno izboljšali, pa pri Suningu iščejo dolgoročno rešitev za Interjevo klop, in ker prva tarča Diego Simeone še ne namerava zapustiti Atletica, so zdaj svoje lovke Kitajci vrgli na Antonia Conteja, ki s Chelseajem letos prepričljivo vodi v angleški Premier ligi, v Italiji pa je bil serijski prvak z Juventusom.

Conte pravzaprav ni neumna ideja, poroča torinski časnik Tuttosport, saj je nekdanji kapetan Juventusa po letih podpovprečnih rezultatov uspel preporoditi Staro damo in ji vcepiti zmagovito mentaliteto, enako pa zdaj po klavrni lanski sezoni počne pri Chelseaju. A glede na to, kako se je Italijan izkazal na Stamford Bridgu, so možnosti za njegov odhod v Milanu minimalne, čeprav mu je Inter pripravljen plačati kar 15 milijonov evrov na sezono za štiriletno pogodbo.

Še več; Inter Conteju ponuja budžet v višini 400 milijonov evrov, ki bi jih italijanski strateg lahko porabil za prestope in plače nogometašev. Inter sicer za poletni prestopni rok napoveduje številne zvezdniške okrepitve, s prestopom na San Siro pa se omenja predvsem Marca Verattija, Riccarda Rodrigueza, Jamesa Rodrigueza, Federica Bernardeschija in Domenica Berrardija.