Cesar pordečel ob remiju Chieva

Serie A 5. Feb 201717:09 > 17:18

Boštjan Cesar nekaj časa ni igral in se seveda želi ponovno ustaliti v prvi postavi Chieva, zdaj pa je jasno, da na naslednji tekmi ne bo igral. Reprezentančni kapetan je namreč na tekmi Chieva proti Udineseju dobil rdeči karton. Igrali tudi Birsa, Kurtić, Zajc in Kotnik.

Chievo je doma remiziral z Udinesejem, gledalci na tekmi niso videli zadetkov. Trener Chieva Rolando Maran je v prvo postavo uvrstil Boštjana Cesarja in Valterja Birso. Slednji je odigral celotno tekmo, Cesar pa je bil na zelenici do 82. minute, ko je dobil drugi rumeni karton.

Vseh devetdeset minut je na zelenici preživel Jasmin Kurtić, ki je s svojo Atalanto prišel do pomembne zmage proti Cagliariju (2:0). Oba zadetka je že takoj na začetku tekme dosegel Alejandro Gomez. Atalanta se je zdaj točkovno izenačila s petouvrščenim Interjem, ki ga zvečer čaka derbi proti Juventusu.

Empoli je pred domačimi gledalci proti Torinu prišel do pomembne točke v boju za obstanek, Miha Zajc pa je na igrišče vstopil v 79. minuti. Do debija na italijanskih nogometnih zelenicah je prišel tudi Andrej Kotnik, ki kot posojen nogometaš Gorice igra za Crotone. Vezist je v igro vstopil v 61. minuti, ni pa mogel preprečiti minimalnega poraza svoje ekipe v gosteh proti Palermu.

Izjemna partija je uspela napadalcu Lazia Marcu Parolu, ki je ob visoki zmagi svoje ekipe (6:2) v gosteh proti Pescari dosegel kar štiri zadetke.