Kurtić zamenjal klub, ostaja v Italiji

Serie A 10. Jan 202015:22 > 15:26
NZS

Jasmin Kurtić, ki prav danes praznuje 31. rojstni dan, se iz SPAL-a seli v Parmo. Selitev reprezentančnega vezista sta potrdila oba kluba, Parma pa bo za Belokranjca osma italijanska sredina.

Jasmin Kurtić se je na Apeninski polotok preselil leta 2011, doslej pa je branil barve Palerma, Vareseja, Sassuola, Torina, Fiorentine, Atalante in SPAL-a, s katerim se je v aktualni sezoni boril za obstanek med italijanskimi prvoligaši. Pri Parmi so potrdili, da bo Kurtić v luksuzni provinci sprva igral kot posojeni nogometaš SPAL-a, po koncu sezone pa ga bo Parma odkupila v trajno last. Kurtić je sklenil pogodbo do junija 2023.

Reprezentant Slovenije je v Serie A zbral že 235 nastopov, doslej pa je dosegel 23 zadetkov.