11.01.2020 | 22.46

Sarma znova rešil Inter in se izenačil s Pagliuco

Derbi 19. kroga Serie A med Interjem in Atalanto se je končal brez zmagovalca (1:1). Samir Handanović je v 88. minuti ubranil enajstmetrovko Luisu Murielu, v Serie A vpisal že obrambo številko 24 iz najstrožjih kazni in se na vrhu najuspešnejših vratarjev izenačil z legendarnim Gianluco Pagliuco.

Samir Handanović

Remi med Interjem in Atalanto vnovič ponuja možnost Juventusu, da v primeru nedeljske zmage proti Romi skoči na prvo mesto Serie A.

Inter je povedel po samo štirih minutah igre. Romele Lukaku je sijajno zaposlil Lautara Martineza na robu kazenskega prostora. Mladi Argentinec se je odlično znašel in žogo poslal v mrežo gostov.

Najlepšo priložnost za izenačanje gostov je imel v 40. minuti Rafael Toloi, vendar je njegov strel iz desetih metrov odbil Samir Handanović. Atalanta je naslednjo priložnost dočakala v 75. minuti. Robin Gosens se je sijajno znašel po odbiti žogi in premagal Handanovića. Akcijo je na desni strani začel Josip Iličić (tako kot Sarma je bil na igrišču od prve do zadnje minute).

V 88. minuti bi gostje lahko prišli tudi do zmage, saj je po prekršku Alessandra Bastonija v kazenskem prostoru Gianluca Rocchi pokazal na belo točko. Odgovornost je prevzel Luis Muriel, natančno in močno meril v levo stran, a Handanović je prebral njegovo namero in že 24-ič v karieri ubranil enajstmetrovko v Serie A. S tem se je izenačil z legendarnim Gianluco Pagliuco, ki je del svoje bogate kariere preživel tudi pri velikanu iz svetovne prestolnice mode.